نام زیرپورتال :آذربایجان غربی

1398/6/3 يكشنبه

پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیران تابعه وزارت اقتصاد در آذربایجان غربی تشکیل جلسه داد

در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیران تابعه وزارت اقتصاد در آذربایجان غربی، داود غفارپور رئیس شورا، گزارش مختصری در خصوص تدوین برنامه های عملیاتی وزارت متبوع در سال رونق تولید و دستگاه های تابعه، اولویتهای استانی از جمله تحقق درآمدهای استان، مولد سازی دارائی های دولت (بند ه تبصره 12)، جذب و توسعه سرمایه گذاری خارجی ملحوظ در تبصره 3 قانون بودجه و ماده 6 قانون برنامه ششم توسعه ارائه نمود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی در ادامه جلسه ضمن مروری بر مصوبات جلسات قبلی شورای هماهنگی وزارت متبوع در استان، به سفر قریب الوقوع مقام عالی وزارت در منطقه آزاد ماکو و گمرک بازرگان و احصای موارد و مشکلات مربوط به منطقه اشاره نموده و خواستار ارائه لیست مشکلات و پیشنهادات جهت تسریع در انجام اقدامات لازم در راستای بهبود فضای کسب و کار، مخصوصا گمرکات استان به علت نقش حیاتی استان در دور زدن تحریم ها با توجه به زمان کوتاه واردات کالا از گمرک بازرگان نسبت به سایر گمرکات از جنوب کشور شد.
قلی زاده معاون امورمالیاتی نیز در این جلسه، عمده مشکلات مالیاتی استان را از بابت کارت بازرگانی دانسته و راهکار آن را تشکیل کارگروهی جهت وصول مالیات با افزایش اخذ مالیات از 4 درصد از محل ماه 163 و اخذ آن در مبادی ورودی دانست.
شریف پور نماینده مردم شریف شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی ضمن جمع بندی موضوعات مطروحه گفت: پرهیز از عدم تفسیر به رای بخشنامه ها و مصوبات و قوانین و مقررات توسط دستگاههای اجرائی مورد انتظار مردم و مسئولین و نمایندگان مجلس بوده و تمام تلاش مسئولین باید در راستای تسهیل امور باشد .
ایشان ضمن تشکر از شورای هماهنگی دستگاههای تابعه در نظم دهی و پیگیری امور دستگاههای اجرائی ذیربط بویژه رئیس شورا، بر ضرورت همکاری و تعامل دستگاهها ی اجرائی مستقر در منطقه برای توسعه تجارت تاکید نمود .
این نماینده مجلس در ادامه به مباحثی از قبیل وجود موانع و مشکلات در اموال تملیکی و رسوب کالاهای متروکه در انبارهای عمومی بازرگان و پیگیری موضوع توسط رئیس شورای استانی ، گسترش تعامل مدیران دستگاههای تابعه با نمایندگان و مجمع در خصوص رفع مشکلات ، مشخص نمودن دستور کار جلسات شورا قبل از برگزاری جلسات شورای مزبور و ایجاد تالار بورس کالا و مدیریت واحد گمرکی پرداخت.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^